Apie musNaujienos

2016.09.27

Vičiūnų grupei – 25: ketvirčio amžiaus kelias

 Vičiūnų grupei – 25: ketvirčio amžiaus kelias

Pažvelgę į ketvirčio amžiaus sukaktį šiemet švenčiančios „Vičiūnų grupės“ ir vos metais vyresnės Nepriklausomos Lietuvos istoriją, išvysite ne vieną paralelę. Tiek jauna permainų ištroškusi šalis, tiek veržli verslo grupė jau kelis dešimtmečius energingai žengia ambicingiems naujokams būdinga kūrybos, entuziazmo, išbandymų, laimėjimų ir galiausiai tarptautinio pripažinimo kryptimi.  

Šiandien daugiau nei į pusšimtį rinkų plačiais keliais nusidriekusio „Vičiūnų“ verslo pradžia – būdinga visam tų dienų Lietuvos verslui. „Moskvich“, o kiek vėliau – vieninteliu įmonės vilkiku gabenti pirmieji „Vičiūnų grupės“ gaminiai tapo užuomazga kompanijos, vėliau užaugusios į pasaulinę surimi rinkos lyderę. Maisto ir žuvies gaminiai su „Viči“ prekės ženklu jau kuris laikas asocijuojasi su kokybe tiek Vakarų Europoje, tiek Rusijoje bei kitose Rytų rinkose.

1994 m. Plungėje atidaryta surimi produktų gamykla „Plungės kooperatinė prekyba“ – grupės gamybinio centro stuburas. Jis kasmet plėstas naujomis surimio, žuvies, vėliau ir tokių gaminių kaip koldūnai ar duona gamybos linijomis bei fabrikais. Septynmyliais žingsniais augančiam verslui įsteigtos ir nuosavos transporto, logistikos bei pardavimo kompanijos.

Tūkstantmečių sandūra žymi „Vičiūnų grupės“ žygio į Vakarus užuomazgas – 2000 m. Belgijoje gimė įsiskverbimu į Vakarų rinkas besirūpinanti „Vichiunai Europe“. Šiuo metu įvairiose Senojo žemyno šalyse veikia jau 17 „Viči“ ir kitų mūsų prekės ženklų produkciją platinančių „Vičiūnų grupės“ pardavimo kompanijų. Vietos specialistai Vokietijoje, Rusijoje, Ispanijoje ar JK ne tik rūpinasi pardavimais, bet dirbdami savo kultūroje analizuoja rinką ir pirmieji pastebi verslo nišas naujiems gaminiams. Tuomet, pasitelkę lanksčios gamybos privalumus kurioje nors iš keliolikos Europoje įsikūrusių grupės gamyklų, operatyviai pasiūlome naują vartotojų skonį konkrečioje šalyje atitinkantį produktą.

Kasmet „Vičiūnų grupės“ produktų vystymo ekspertai su gamybos technologais Lietuvos ir pasaulio rinkoms pasiūlo visą šimtą naujų gaminių. Tam naudojame ir savo pačių maisto tyrimų laboratoriją. Kiekvienas produktas specialiai pritaikytas konkrečiai vartotojų grupei ir šaliai. Iš viso pasaulinėje žuvies ir maisto produktų jūroje jau raibuliuoja per 3 000 grupės gaminių!

Neatsitiktinai esame Gimę Lietuvoje. Įvertinti pasaulyje – vystydami verslą nuolat taikome savotišką tradicijų ir inovacijų derinį – produkcijai naudojame kuo arčiau gamyklų esančias žaliavas, daugelis „Vičiūnų grupės“ fabrikų lygiuojasi į Europos moderniausiuosius, o kurdami gaminius senąsias lietuvių virtuvės tradicijas deriname su šviežiausiomis XXI-ojo amžiaus gastronomijos inovacijomis. „Viči“ produktai yra daugkartiniai didžiausios pasaulyje žuvies ir jūros gėrybių parodos „Seafood Expo Global“ finalininkai. O geriausi grupės technologai patirtimi su kolegomis iš viso pasaulio dalijasi „Pasaulinėje surimi mokykloje“. 

Nuolatinį „Vičiūnų grupės“ augimą užtikrina ne tik investicijos į žmones bei naujausias technologijas – ne mažiau svarbų vaidmenį čia vaidina ir nuo A iki Z kontroliuojama produktų tiekimo grandinė. Mažiname priklausomybę nuo žaliavų tiekėjų – vis daugiau ingredientų savo produkcijai pasigaminame patys Lietuvoje. Gaminius platiname per užsienyje veikiančias grupės transporto, sandėliavimo ir pardavimo kompanijas. Esame tikri, jog tik taip įmanoma garantuoti aukščiausią kokybę, kuri daugelyje šalių jau seniai tapo vizitine pagrindinio prekės ženklo „Viči“ ir kitų mūsų gaminių kortele.

Bene akivaizdžiausias vartotojų įvertinimas – visus 25-erius metus į viršų besistiebianti „Vičiūnų grupės“ gamybos kreivė. Jeigu pradėjome nuo dešimčių kilogramų, 1997 m. per metus pagamindavome kelis tūkstančius tonų maisto produktų, 2013 m. gamybos apimtis siekė jau 110 tūkst. tonų, toliau stabiliai auga ir 2016 m. perkops 170 tūkst. tonų.

Tokia gamybos augimo kreivė neišvengiamai veda į nuolat besišakojantį pardavimo kelių žemėlapį. Būdami tarptautine žuvies ir maisto produktų gamintoja, „Vičiūnų grupė“ savo produkciją gamina ten, iš kur ji lengviausiai pasiekia pardavimų rinkas. Todėl mūsų gamyklos veikia Rusijoje, Estijoje, Ispanijoje, o net 98 % Lietuvoje pagamintos produkcijos realizuojama užsienyje. „Viči“ ir kiti mūsų gaminiai lengvai aptinkami tokiuose prekybos tinkluose kaip „Lidl“, „Aldi“, „Sainsbury‘s“, „Carrefour“, „Metro“, „Casino“, „Edeka“ ar „Lenta“.

Dirbdami visame pasaulyje, mąstome taip pat globaliai – puikiai suvokiame, jog verslo sėkmė ir aplinkos gerovė glaudžiai susiję. Todėl siūlome tik žuvį, sugautą laikantis tvarios ir žuvų populiacijos nealinančios žvejybos principų. Naudodami savo ar kuo arčiau gamyklų esančias žaliavas ir maksimaliai išnaudodami didžiuosius savo logistikos centrus, sutaupome ne tik finansinius, bet ir aplinkosauginius kaštus – ženkliai sumažinamos degalų ir produktų šaldymui reikalingos energijos sąnaudos. Gamyboje naudojame ir vėjo jėgainėse pagamintą elektrą. Tuo tarpu 2013 m. Plungėje veikti pradėjusi moderni biokuro katilinė energijos kaštus ten veikiančiose gamyklose sumažinti leido net 40 %.

Esame tarptautinė maisto gamybos kompanija, tad mūsų gamyklos nuolat nuodugniai tikrinamos tarptautinių auditorių. Jų reikalavimai maisto saugai, kokybei ir aplinkosaugai neretai griežtesni už nacionalinius ar net ES reikalavimus. „Vičiūnų grupės“ gamybos ir verslo valdymo standartai įvertinti sertifikatais ISO 14001, BRC, IFS, FSSC 22000, ISO 22000, „Global Gap“, MSC.

Niekam ne paslaptis, kad žuvis ir jos produktai vieni vertingiausių žmogaus sveikatai. Todėl sveika mityba, gyvensena ir sportas „Vičiūnų grupėje“ per ketvirtį amžiaus tapo ištisa verslo filosofija. Gamindami sveiką maistą šeimoms visame pasaulyje negalime sau leisti naudoti neaiškios ar tik vidutinės kokybės žaliavų. Būtent tai, kartu su inovatyvia gamyba bei mūsų ekspertų kompetencija, ir lemia išskirtinę „Viči“ produktų kokybę.

Nuolat remiame daugelį Lietuvos vyrų, moterų ir vaikų krepšinio ekipų, o pastarąjį Europos vyrų krepšinio čempionatą ir Rio Olimpines žaidynes grupė pasitiko kaip pagrindinė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rėmėja. „Viči“ vardu pavadinta ir pagrindinė Lietuvos regbio lyga, šio sporto pamokos dovanojamos vaikams iš socialinės rizikos šeimų. Aktyviai dalyvaujame saugiu ir prasmingu mažųjų laisvalaikiu besirūpinančios nevyriausybinės organizacijos „Mentor Lietuva“ veikloje. Sportas bei aktyvus poilsis dominuoja ir daugelyje neformalių „Vičiūnų grupės“ renginių, kaip antai, jau penkerius metus organizuojamoje „Viči“ olimpiadoje, į kurią susirinka pusė tūkstančio grupės darbuotojų iš keliolikos šalių.  

Gerai suprantame, kad sėkmingo ketvirčio amžiaus verslo pagrindas – kvalifikuoti ir motyvuoti darbuotojai. Juos vertinanti bendrovė skatina ir padeda kelti kvalifikaciją bei tobulėti. Per pastaruosius kelerius metus į darbuotojų saugą ir geresnes darbo sąlygas investuota per 5 mln. eurų, o kvalifikacijos kėlimui kasmet skiriama dar per milijoną. Investuodama į ateitį, „Vičiūnų grupė“ bendradarbiauja su septyniomis aukštosiomis mokyklomis Baltijos šalyse – padeda rengti realius verslo poreikius atitinkančias akademines programas, o nuo 2013-ųjų įdarbino daugiau kaip 100 neseniai aukštąsias baigusių jaunųjų profesionalų.