Apie musNaujienos

2019.01.30

OKF ir PKT fabrikams – aukščiausi tarptautinių auditų įvertinimai naujoms produktų kategorijoms

OKF ir PKT fabrikams – aukščiausi tarptautinių auditų įvertinimai naujoms produktų kategorijoms

Aukščiausiais įvertinimai įveikiami svarbiausi maisto industrijos auditai BRC bei IFS įvairiems „Vičiūnų grupės“ fabrikams nėra naujiena. Tačiau dar svarbiau, kai šiuos visame pasaulyje pripažįstamus kokybės įvertinimus  mūsų gamyklos bei jose gaminamos produktų kategorijos pelno pirmą kartą.

Pasitinkant 2019-tuosius, pirmą kartą IFS auditą įveikė bendrovė „Orka foods“ – ir iškart aukščiausiais balais. Šis standartas prisidės prie įmonės jau kurį laiką turimo, taip pat aukščiausiu AA lygiu įvertinto BRC sertifikato. Tuo tarpu „Paljassaare Kalatoostus“ fabrikas po strategiškai svarbaus gamybos plėtros ir modernizacijos projekto aukščiausius BRC ir IFS įvertinimus pirmą kartą pelnė miltiniams gaminiams.

OKF kąsneliams – 96,5% įvertinimas iš pirmo karto

Kąsnelius su žuvies, mėsos, varškės, daržovių bei kitais įdarais gaminančiai grupės įmonei „Orka foods“ suteiktas tarptautinis IFS standartas, leisiantis įgyti šimtaprocentinį Vokietijos, Prancūzijos bei Ispanijos prekybos tinklų pasitikėjimą šių produktų kokybe. Tai atvers didesnes tiekimo plėtros galimybes.

„IFS standartas sparčiai populiarėja Italijoje ir už Atlanto – Pietų Amerikoje, JAV bei Kanadoje. Tad ateityje „Vičiūnams“ nusprendus šią produktų kategoriją vystyti plačiose Amerikos rinkose, toks 96,5 % įvertinimas be jokių abejonių palengvins pirmuosius žingsnius ten“,  – OKF įvertinimo svarbą aiškina grupės kokybės vadovas Modestas Keblys.

Jis taip pat pabrėžė OKF vadovo Tado Jankausko, kokybės vadovės Rimantės Garbačiauskės ir viso kolektyvo indėlį atidžiai rengiantis šiam auditui.

Po PKT modernizacijos – aukščiausi įvertinimai

Tuo tarpu Taline veikiantis „Vičiūnų grupės“ fabrikas „Paljassaare Kalatoostus“ beveik tuo pačiu metu gavo ir IFS, ir auksiniu standartu visoje Europoje laikomą BRC sertifikatą. Tai vienas pirmųjų oficialiai pripažintų ir plačiai žinomų privačių maisto saugos standartų pasaulyje. Šis sertifikatas suteiks galimybę įtvirtinti picų, blynelių ir kitų miltinių VIČI produktų pozicijas geidžiamiausiose Vakarų rinkose, atvers platesnius kelius pardavimams Jungtinėje Karalystėje bei Skandinavijos šalyse.

Iš abiejų auditų aukščiausius įvertinimus (BRC – AA lygį, IFS – 96,5 %) gavusiam PKT kelias į aukščiausio lygio kokybę nebuvo paprastas. Vos prieš metus higienos ir produktų saugos sistema fabrike buvo pasenusi ir turėjo spragų: buvo būtina remontuoti įrenginius, iš pagrindų tvarkyti patalpas, įmonėje trūko patyrusių specialistų. Sėkmingai įgyvendintas ambicingas modernizavimo ir gamybos plėtros planas, naujai suburta kokybės komanda bei vadovo lyderystė galiausiai atnešė trokštamų rezultatų.

„Daug ir intensyviai dirbome ir per sąlyginai trumpą laikotarpį sugebėjome fabrike įtvirtinti pasaulinio lygio higienos bei maisto saugumo standartus. Esame patenkinti tuo, ką pavyko pasiekti, tačiau žinome, jog svarbiausia – atitikti aukščiausius klientų reikalavimus ilguoju laikotarpiu. Dėsime visas pastangas, kad ši kokybės kartelė ir toliau tik kiltų“, – teigė PKT direktorius Vygantas Kirkutis. 

Sveikiname kolegas iš OKF bei PKT su nepriekaištingais auditų rezultatais! Linkime motyvacijos ir didžiausios sėkmės toliau gludinant mūsų produktų kokybę.