Apie musNaujienos

2017.01.26

"Orka Foods" apdovanota Lietuvos metų gaminio 2016 aukso medaliu

"Orka Foods" apdovanota Lietuvos metų gaminio 2016 aukso medaliu

Visai neseniai paskelbti Lietuvos pramonininkų konfederacijos organizuoto, mūsų šalies verslo bendruomenės pripažinto ir geriausią įmonių gaminamą produkciją kasmet įvertinančio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ nugalėtojai. Kokybiškiausiems vartotojų pamėgtiems ir komisijos įvertintiems metų gaminiams skirti sidabro ir aukščiausi – aukso medaliai. 2016 metų aukso medaliu įvertinti ir bendrovės „Orka Foods“ Plungėje gaminami  gruziniškos receptūros koldūnai su mėsa „Khinkali“.

Bendrovė įkurta 2013 m. ir nuo tada konkurse „Lietuvos metų gaminys“ pelno aukščiausius įvertinimus. 2013-aisiais dėmesio sulaukė koldūnai su vištiena, sūriu ir grybais, 2014-aisiais – šaldyti koldūnai su kalakutiena ir spanguolėmis, 2015-aisiais – koldūnai su aštriomis daržovėmis, vištiena ir juodaisiais fungus grybais. Na o praėjusių metų gaminys, pateiktas konkursui, – tradiciniai gruziniški koldūnai su mėsa „Khinkali“.

„Ko gero, esame vieninteliai Lietuvoje ir visose Baltijos šalyse, galintys pagaminti koldūnus su daug įdaro – apie 60 procentų, tad už tą ypatybę ir buvo skirtas apdovanojimas“, – pasakojo įmonės direktorius Tadas Jankauskas. Laimėjimą lėmė ir tai, kad produktas yra mikrobiologiškai saugus (srautinėje linijoje pasterizuojamas, o paskui staigiai sušaldomas), greitai ir įvairiai paruošiamas.

Pasak Rimantės Česnienės, įvairių rūšių koldūnams rekomenduojami net aštuoni skirtingi paruošimo būdai. Tiesa, „Khinkali“ patariama virti vandenyje ir garuose.

„Vartotojai, įsigiję mūsų produkcijos, turėtų atkreipti dėmesį į galimus paruošimo būdus, trukmę. Visa tai paprastai ir suprantamai nurodome ant pakuotės“, – paaiškino technologė.

Gamindama visų rūšių koldūnus, bendrovė „Orka Foods“ nenaudoja jokių konservantų, glutamatų, nitritų. Konkrečiai „Khinkali“ įdarui pagardinti dedama tik kalendros, keturių rūšių pipirų ir druskos. Be to, mėsa įdarams malama čia pat gamykloje. „Tada esame garantuoti, ką dedame į koldūną“, – akcentavo T. Jankauskas.

Taigi kam kilo mintis atsigręžti į Kaukazą ir minčių semtis iš ten? Įmonės technologės aiškino, jog naujo gaminio kūrimas, kaip ir pasiruošimas konkursui, vyksta ištisus metus. Gavus užduotį iš rinkos, pradedama galvoti apie produktą, taikantis prie turimos įrangos, pageidaujamų skonių. Taip gimsta galimas konkursinis gaminys. Tačiau tik po degustacijos, nusprendus, kad produktas išties tinkamas, jis pateikiamas vartotojams. Žinoma, prieš tai sukūrus pakuotę, jos dizainą (ant „Khinkali“ koldūnų pakuotės – tolimosios Gruzijos vaizdai, motyvai – aut. past.). Produkcijai iškeliavus į rinką, laukiama grįžtamojo ryšio.

Direktoriaus teigimu, konkurse atsižvelgiama į  viską, tad ir produkto įvertinimas rinkoje labai svarbus. Šiuo atžvilgiu ir šį kartą pro šalį neprašauta.

Kaip sportininkai, siekiantys olimpinių aukštumų, taip ir „Orka Foods“ nesustoja – vis ieško ko nors naujo, ką galėtų pasiūlyti vartotojams. „Anksčiau koldūnai buvo paprastas maistas, o dabar taip nebėra, juolab kad mes galime pasiūlyti įvairovės“, – kalbėjo R. Česnienė.

Bendrovės technologės prasitarė, jog jau apsispręsta, kokį gaminį konkursui teikti šiais metais. „Visada orientuojamės į rinkos poreikius. Pastebime, kad vis daugiau žmonių domisi sveika gyvensena, propaguoja vegetarizmą ar veganizmą. Tad šiemet orientuojamės būtent į juos“, – paslapties šydą šiek tie praskleidė R. Česnienė.

Tėvai, išgyvenantys dėl vaikų nevalgumo, taip pat turėtų nudžiugti. Kaip pasakojo T. Jankauskas, su „Universal“ kino studija pasirašyta sutartis ir gautas leidimas ant pakuočių naudoti populiariausių animacinių herojų atvaizdus. (Ko gero, net pats nevalgiausias mažylis susigundys – aut. past.)

Kokia sėkmės formulė? „Vičiūnų grupės“ įmonių, žinoma, ir bendrovės „Orka Foods“ tikslas – kokybės rodikliai turi būti aukštesni nei tarptautiniai standartai. O tai paprastai reiškia, kad vartotojas, įsigijęs kokybišką gaminį, vėl jo norės“, – akcentavo T. Jankauskas.