Apie musNaujienos

2018.03.01

"Plungės kooperatinė prekyba" – Lietuvos maisto pramonės lyderė

"Plungės kooperatinė prekyba" – Lietuvos maisto pramonės lyderė

„Vičiūnų“ gamybos galiūnė „Plungės kooperatinė prekyba“ – antra geriausia maisto pramonės įmonė Lietuvoje. Šis titulas „Vičiūnų“ grupės bendrovei suteiktas, įvertinus jos objektyviai pamatuojamus veiklos rezultatus.

„Šis įvertinimas mums reikšmingas, nes pelnytas nuosekliai dirbant ir laikantis mūsų filosofijos. Šiandieninėmis konkurencijos sąlygomis nėra taip paprasta tvirtai stovėti ant visų modernios vakarietiškos įmonės atramų – siekti kokybės, inovacijų, plėtros, darbuotojų pasitenkinimo balanso. Vis dėlto būtent tai mums visada buvo svarbu, todėl kartas svarbu gauti objektyvų patvirtinimą iš šono – kad mūsų pasirinktas kelias yra verslo lyderio kelias“, – sako „Plungės kooperatinė prekyba“ generalinis direktorius Algirdas Razma.

„Plungės kooperatinė prekybos“ vieta geriausių Lietuvos maisto pramonės įmonių sąraše paaiškėjo „Verslo žinioms“ paskelbus skirtingų sektorių lyderių dešimtukus. Nugalėtojai buvo apdovanoti „Verslo žinių“ surengtoje konferencijoje „Verslo valdymas 2018: pergalių vadyba“. Joje pranešimą apie „Vičiūnų grupės“ plėtrą Vakarų Europoje pristatė ir grupės valdybos pirmininkas Šarūnas Matijošaitis.

Itin svarbu tai, jog pirmąsyk Lietuvos verslo čempionai buvo renkami remiantis tik objektyviai pamatuojamais įmonių veiklos rezultatais. Verslo lyderius „Verslo žinios“ renka jau daugelį metų, tačiau geriausių vietą sąrašuose lemdavo interneto vartotojų aktyvumas, o ne įmonių veiklos parametrai. Šiemet konkurso organizatoriai sukūrė naują vertinimo modelį pagal šešis rodiklius: pelną, pajamas, jų abiejų metinį pokytį, pelningumą ir vidutinio darbo užmokesčio santykį su to sektoriaus vidurkiu.

Šis modelis buvo taikomas įmonėms, kurios pateko į „Verslo žinių“ sudarytą bendrovių TOP 1000 sąrašą. Tai buvo 788 rinkos dalyviai, kurie vertinamais metais uždirbo pelno, turi daugiau nei 10 darbuotojų ir jų atlyginimų vidurkis viršija sektoriaus vidurkį. Įmonės buvo padalintos į 10 sektorių – paslaugų, maisto pramonės, kitos pramonės, mažmeninės prekybos, didmeninės prekybos, transporto, statybos, technologijų, energetikos ir žemės ūkio verslo.

Renginio metus atsiimdami apdovanojimus sektorių lyderiai akcentavo inovacijų svarbą šių dienų verslo sąlygomis. 

Gyčio Galdausko (VŽ) nuotr.