Apie musNaujienos

2020.03.05

Prestižiniame „Seafood Excellence Global“ konkurse – 4 „Vičiūnų grupės“ produktai

Prestižiniame „Seafood Excellence Global“ konkurse – 4 „Vičiūnų grupės“ produktai

Balandžio pabaigoje Briuselyje 28-tąjį sykį vyks svarbiausia pasaulyje žuvies pramonės paroda „Seafood Expo Global“. Jau tradicija tapo, jog renginį vainikuoja industrijos Oskarams prilyginami apdovanojimai, skirti pagerbti labiausiai kokybe, inovatyviais sprendimais bei maistine verte tąmet išsiskyrusius gaminius.

Kaip ir kiekvienais metais, į prestižinių „Seafood Excellence Global“ rinkimų finalą kandidatuoja „Vičiūnų grupės“ produktų vystytojų bei technologų sukurti koncepciniai gaminiai.

Pretenduoja nugalėti ketvirtus metus iš eilės

„Seafood Excellence Global“ rinkimų dalyviai varžosi 7 kategorijose – geriausio mažmenos, HoReCa sektoriaus, geriausią pakuotę bei gamybos liniją turinčio, inovatyviausio, patogiausio ir sveikiausio produkto. Nugalėtojus išrenka kruopščiai sudaryta ekspertų komisija, kuri gaminius vertina pagal skonio, maistinės vertės, sudėties, patogumo, originalumo kriterijus.

Kone du dešimtmečius renginyje dalyvaujanti „Vičiūnų grupė“ Briuselyje triumfavo 4 kartus, tame tarpe ir 3-ejus pastaruosius metus iš eilės. Svarbiausią pasaulinės žuvies industrijos apdovanojimą 2002 m. įmonei pelnė iki šiol vienu populiariausių produktų išliekantis „Snieginis krabas“. Tuo tarpu 2017, 2018 ir 2019 m. laurus skynė „Jūros perlų“ kąsneliai, surimio lazanijos lakštai ir azijietiški „Wok“ makaronai, praėjusiais metais komisijos verdiktu pelnę pagrindinį – geriausio mažmenos, taip pat inovatyviausio produkto titulą.

Šiemet apsukų nemažinantys mūsų produktų kūrėjai konkursui pristatė 4 inovacijas. Tai – karštai rūkyta lašišos filė su granola, burokėlių džiūvėsėliuose apvolioti ledjūrio menkės kepsneliai, liofilizuoti surimio gabalėliai ir liofilizuotomis avietėmis gardinta kuprė.

Vienam jų nugalėjus bet kurioje iš 7 kategorijų, „Vičiūnų grupės“ vardas į istoriją įeitų kaip pirmosios kompanijos pasaulyje, „Seafood Excellence Global“ apdovanojimą laimėjusios 4 metus iš eilės.

Pasak „Vičiūnų grupės“ produktų ir technologijų vystymo vadovės Loretos Stonkienės, gaminius-pretendentus įkvėpė šiuolaikinės ekologijos bei sveikos mitybos tendencijos.

„Pastaraisiais metais vartotojų įpročiai sparčiai keičiasi – jaučiame, jog pirkėjai labiau vertina gamintojų indėlį į aplinkosaugą, natūralius ingredientus, pakuotės tvarumą. Šiuos ir kitus kokybės kriterijus mums diktuoja pati rinka, todėl į juos svarbu atsižvelgti kuriant produktus tiek įvairiems industrijos konkursams, tiek plačiajai visuomenei“, – pasakojo L. Stonkienė.

Į pagalbą pasitelkė modernias technologijas

Produktų vystymo vadovės įvardytos geidžiamiausios maisto savybės pastebimos visuose „Seafood Excellence Global“ skirtuose „Vičiūnų“ gaminiuose. Pavyzdžiui, kiaušiniai, naudojami liofilizuotų  surimio gabalėlių gamybai, padėti geresnėmis sąlygomis ant kraiko laikomų vištų. Visų produktų pagrindą sudaranti žuvis sužvejota darnios žvejybos plotuose, kur ji sugauta vadovaujantis tarptautiniais tvarios žuvininkystės standartais.

Į ekologiją atsižvelgta ir renkantis pakuotes. Štai lašiša su granola pateikiama nesunkiai perdirbamoje kartoninėje dėžėje. O ledjūrio menkės kepsnelių pakuotė sudaryta iš jau perdirbto kartono, kurio gamybai naudojama makulatūra.  

Gardūs kaštono spalvos menkės kepsneliai išsiskiria ne tik aplinkai draugiška pakuote, bet ir modernia gaminimo technologija, virėjų pasaulyje žinoma kaip „Sous Vide“. Tai prancūziškas gaminimo būdas, kai ingredientai dedami į vakuuminį maišelį, iš jo ištraukiamas oras, o kraštai užlydomi. Tuomet maišelis panardinamas į vandens vonelę, kurioje ilgą laiką, kartais iki 72 valandų, verda itin žemoje temperatūroje.

„Sous Vide“, nors ir nemažai laiko reikalaujanti technologija, turi begalę privalumų. Lėtai kaistant žuvis išverda tolygiai, išryškėja jos skonis bei tekstūra, svarbiausia, išlieka visos vertingosios maistinės medžiagos bei vitaminai. Daugiau panašių gaminimo būdų, kurie leistų pasiekti tokį nepriekaištingą rezultatą, gastronomijoje nėra“, – produktų virimo vakuume privalumus įvardijo L. Stonkienė.

Kita unikali, daugeliui mažai žinoma vakuuminė technologija, kurią „Vičiūnai“ pritaikė dviejuose konkursui skirtuose gaminiuose – liofilizacija. Tai procesas, kai produktai užšaldomi beorėje erdvėje ir dideliame šaltyje išdžiovinami. Tokiu būdu juose esantis ledo pavidalo vanduo iškart tampa garais, o ne skysčiu, taip išlaikant pirminį žaliavos tūrį bei sukuriant traškią tekstūrą.

Visi konkursui pateikti gaminiai yra iš anksto paruošti vartoti,  jų sudėtyje naudojami sveiki pagardai, kokybiški ingredientai. Kaip produktus įvertins „Seafood Excellence Global“ ekspertų komisija, paaiškės daugiau nei už mėnesio – balandžio 22 dieną.