Apie musNaujienos

2019.04.29

„Seafood Excellence Global“ finale – 3 VIČI gaminiai

 „Seafood Excellence Global“ finale – 3 VIČI gaminiai

Briuselyje gegužės 7–9 dienomis vyksiančioje didžiausiose pasaulyje žuvies ir jūrų gėrybių parodoje „Seafood Expo Global“ 27-tąjį kartą bus išdalyti industrijos Oskarams prilyginami apdovanojimai. Kaip ir kasmet, konkurse finale su specialiai sukurtais gaminiais dalyvauja „Vičiūnų grupė“ – į paskutinį etapą pateko 3 iš 4 bendrovės deleguotų produktų.

Įmonei bent vienoje iš 7 kategorijų nugalėjus ir šįkart, taptume antrieji gamintojai pasaulyje, sugebėję apdovanojimą laimėti trejus metus iš eilės. Per beveik tris dešimtmečius konkurso istorijos, tai pavyko vos vienai kompanijai – žuvies gamybos gigantei iš Norvegijos „Marine Harvest“.

Grupės laimėjimų prestižiniame industrijos konkurse istorija nusikelia dar į 2002-uosius. Tuomet Sveikiausio produkto kategorijoje nugalėtoju tapo legendinis VIČI „Snieginis krabas“, kurio populiarumas dešimtyse valstybių neblėsta iki šiol. Beatodairiška konkurencija ir didžiuliai JAV, Tailando, Kanados, Prancūzijos bei kitų pasaulinių žuvies produktų gamintojų šiam konkursui metami resursai lėmė, kad kitus 15 metų mūsų gaminiai patekdavo į finalą, bet laurų jame nenuskindavo.

Tuomet 2017 m. su „Jūros perlų“ kąsneliais „Vičiūnai“ triumfavo Patogiausio produkto rinkimuose. Tuo tarpu pernai parodoje pristatėme surimio lazanijos lakštus – tąkart už inovatyvų požiūrį ir revoliucinį surimio pritaikymą komisijos ekspertų simpatijas pelnėme metų Inovacijos kategorijoje.

„Konkurencija didžiulė, o produktų kokybė auga kasmet. Visgi esame nusiteikę optimistiškai – VIČI gaminiai pripažinti ne tik Europos vartotojų, bet ir industrijos žinovų, o į finalą pateko net trys mūsų produktai. Turime realų šansą ketvirtą kartą į Lietuvą parvežti šį prestižinį apdovanojimą ir darsyk perrašyti visą „Seafood Excellence Global“ istoriją – tapti antraisiais pasaulyje, prizą iškovojusiais trejus metus iš eilės“, – teigiamo nusiteikimo neslėpė „Vičiūnai ir Ko“ produktų vystymo vadovė Vilma Stankevičienė.

Produktai-finalininkai – inovatyvūs, specialiai šiam renginiui sukurti VIČI gaminiai. Tai tuno skonio surimio kąsneliai, azijietiški „Wok“ surimio makaronai be gliuteno ir ekologiška šalto rūkymo lašiša, gardinta bičių žiedadulkėmis ir medumi. Minėtieji produktai atitinka kertinius šiuolaikinių vartotojų keliamus reikalavimus – pasižymi maistinga sudėtimi ir puikiu skoniu, yra iš anksto paruošti vartoti, o juos gaminant tausojama aplinka.

Prestižiniuose apdovanojimuose Briuselyje dalyviai varžysis dėl geriausio mažmenos, HORECA sektoriaus, geriausią pakuotę bei gamybos liniją turinčio, inovatyviausio, patogiausio ir sveikiausio gaminio titulo. Nugalėtojus gegužės 7 dieną išrinks kruopščiai atrinkta žuvies ir maisto pramonės ekspertų komisija, produktus vertinsianti pagal skonio, maistinės vertės, sudėties, patogumo ir kitus kriterijus.