Apie musNaujienos

2017.05.11

Sparti plėtra ir efektyvesnis valdymas "Vičiūnų" ir Ko pelną didino 13,6 %

Sparti plėtra ir efektyvesnis valdymas "Vičiūnų" ir Ko pelną didino 13,6 %

„Vičiūnų grupės“ žuvies ir kitos maisto produkcijos pardavimu bei platinimu užsiimančios „Vičiūnai“ ir Ko pajamos 2016 m. augo 17,1 %, o pelnas prieš mokesčius – 13,6 %. Tokį ženklų rezultatų augimą lėmė veiklos plėtra, įmonėje sukoncentruotas vakarų rinkų valdymas bei sėkmingas procesų optimizavimas.

2016 m. „Vičiūnų“ ir Ko pardavimų pajamos pasiekė 134,04 mln. eurų – 19,6 mln. eurų daugiau nei 2015-aisiais. Bendrovės ikimokestinis pelnas praėjusiais finansiniais metais sudarė 717 tūkst. eurų – 86 tūkst. eurų arba 13,6 % daugiau nei 2015 metais.

Vakarų rinkų valdymas – Lietuvoje

„Solidžius rezultatus lėmė trys pagrindinės priežastys. Visų pirma sėkmingai plėtėme „Viči“ ir kitos mūsų produkcijos rinkos dalį daugelyje Europos šalių. Koncentruodami verslo valdymą, metų pabaigoje iš Belgijos į Kauną perkėlėme pardavimų tokiose rinkose kaip JK, Prancūzija ar Pietų Europa valdymą. Tai svarbus strateginis žingsnis, užtikrinsiantis didesnį veiklos efektyvumą ir spartesnę verslo plėtrą „Vičiūnų grupei“ strategiškai svarbiame regione“, – sako bendrovės „Vičiūnai“ ir Ko generalinis direktorius Egidijus Remeikis.

Jis priduria, jog jau ne vienerius metus „Vičiūnų grupės“ įmonės efektyvina verslo grandinės valdymą. „Savo rankose laikome ir nuolat tobuliname visus esminius procesus nuo gamybos iki logistikos bei pardavimų. Tai garantuoja aukštą produkcijos ir paslaugų partneriams kokybę, leidžia mažesniais ištekliais pasiekti didesnę apyvartą“, – aiškina „Vičiūnai“ ir Ko vadovas.

Dėmesys darbuotojų motyvavimui

Anot Egidijaus Remeikio, prie gerėjančių rezultatų prisideda ir nuoseklus dėmesys darbuotojų motyvavimui, kvalifikacijos kėlimui bei lojalumo didinimui.

Nors išgryninant funkcijas bei optimizuojant „Vičiūnai“ ir Ko veiklą, bendras darbuotojų skaičius šiek tiek mažėjo, bendrovės darbo užmokesčio fondas išaugo. 2015 m. pabaigoje bendrovėje dirbo 173 darbuotojai, 2016 m. pabaigoje – 157, tačiau jiems priskaičiuota beveik 10 % daugiau darbo užmokesčio nei prieš metus.

Apsukų nemažina ir 2017 m.

Tokia veiklos strategija leidžia įmonei ir šiemet auginti tiek pajamas, tiek pelną. Planuojama, kad 2017 m. pajamos iš pardavimų peržengs solidžią 200 mln. eurų ribą, toliau didės ir pelnas.

„Bendrovėje sukoncentravus daugelio vakarų rinkų valdymą, prioritetinis „Vičiūnams“ ir Ko keliamas uždavinys – efektyviau didinti bendrus pardavimus ir stiprinti „Viči“ prekės ženklo pozicijas Vakarų Europoje. To siekti padeda ilgametis įdirbis ir abipusiu pasitikėjimu grįsti santykiai su partneriais šiose rinkose, visiškai jų poreikius atitinkantis paslaugų lygis, kurį stabiliai užtikriname“, – verslo strategijos priemones vardija įmonės vadovas.

Lietuvoje – kokybės akcentas

Šiemet „Vičiūnai“ ir Ko planuose – su premium kategorijos produkcija įžengti ar įsitvirtinti tokiose didelės perkamosios galios Azijos rinkose kaip Jungtiniai Arabų Emyratai, Japonija, Honkongas ir kitos.

Lietuvoje 2017-aisiais vykdoma nuosaiki plėtros strategija.

„Didinti rinkos dalį Lietuvoje planuojame akcentuodami aukštą „Viči“ ir kitos mūsų produkcijos kokybę. Kaip ir kasmet, pristatome ne vieną greitai besikeičiančiam pirkėjų skoniui pritaikytą naujovę. Štai jau artimiausiu metu Baltijos šalių parduotuvių lentynose pasirodys pasauliniuose žuvies industrijos apdovanojimuose Briuselyje patogiausio gaminio titulą prieš kelias savaites pelnęs šukučių skonio „Viči“ užkandis“, – žada „Vičiūnai“ ir Ko vadovas.

Vietos rinkoje bendrovė taip pat planuoja daugiau pardavimo akcijų. „Matome, kad jos tampa vis svarbesnės lietuvių pirkėjams, todėl atsižvelgiame į jų poreikius“, – tikina E. Remeikis.