Apie musNaujienos

2018.10.11

„Vičiūnai“ stiprina draugystę su „Marubeni“: Japonijoje tariamasi dėl platesnės partnerystės

„Vičiūnai“ stiprina draugystę su „Marubeni“: Japonijoje tariamasi dėl platesnės partnerystės


„Vičiūnų grupės“ valdybos pirmininkas Šarūnas Matijošaitis ir „Vičiūnai ir Ko“ generalinis direktorius Egidijus Remeikis dalyvauja spalio 8–12 dienomis Tokijuje vykstančioje gyvybės mokslų, informacinių technologijų, lazerių bei maisto sektoriaus verslo misijoje. Susitikimuose su japonų verslininkais, industrijos parodose bei kituose vizito metu vykstančiuose renginiuose stiprinami dvišaliai verslo ryšiai, Lietuvos įmonėms suteikiama galimybė rasti potencialių partnerių Tolimuosiuose Rytuose ir atverti naujas verslo plėtros galimybes šiame regione.

Pagrindinis vizito akcentas – Š. Matijošaičio ir E. Remeikio susitikimas su vienos didžiausių japonų korporacijų, „Fortune 500“ kompanijos „Marubeni“ vadovais.

„Tokie susitikimai, kai kalbamasi akis į akį aukščiausiu lygiu su labai tikslingai parinktais partneriais, ir yra vertingiausia šių vizitų dalis. Tai buvo puiki proga ne tik prisiminti jau nuo 2018-ųjų pradžios vykstantį „Vičiūnų“ ir „Marubeni“ bendradarbiavimą, bet ir pakloti pamatus platesnei partnerystei“, – pokalbį vertino „Vičiūnų grupės“ vadovas.

Po ilgų derybų, derinimo ir atitikčių procedūrų metų pradžioje šiai įmonei pradėjome tiekti aukščiausios premium klasės lašišinių upėtakių filė. Šiuo metu vyksta derybos ir dėl skumbrės, lašišos, net pačioje Japonijoje prieš šimtmečius gimusio surimio gaminių eksporto.

„Žinoma, kainos, kiekiai ir kita konkretika nėra tokių susitikimų temos. Tačiau gilių verslo tradicijų šalyje labai svarbus pasitikėjimas, pagarba ir asmeninis ryšys. Manome, kad jį pavyko užmegzti ir būtent tai yra vienas didžiausių vizito pasiekimų“, – po susitikimo su „Marubeni“ sakė Egidijus Remeikis.

Nauji susitarimai su japonų prekybos milžine leistų „Vičiūnams“ įtvirtinti savo pozicijas neseniai atrastoje, tačiau itin didelį potencialą turinčioje, vienoje turtingiausių pasaulyje Japonijos rinkoje.

Verslo delegacija taip pat dalyvavo Lietuvos šimtmečio minėjime mūsų šalies ambasadoje Tokijuje. Čia „Vičiūnų“ atstovai susitiko su kito vieno didžiausių pasaulyje prekybos tinklo vykdančiuoju direktoriumi Japonijoje. Pastarąjį sudomino galimybė į visoje šalyje veikiančias tinklo mažmeninės prekybos parduotuves tiekti VIČI skumbrės, lašišos bei kitus gaminius.

Vėliau misijos dalyviai lankėsi parodoje „AGRI World“, kur buvo supažindinti su aukščiausio lygio technologijomis garsėjančios valstybės inovacijomis žemės ūkyje bei maisto produkcijos gamyboje.

Kartu su kitomis didžiausią potencialą su Japonijos rinka dirbti turinčiomis mūsų šalies bendrovėmis „Vičiūnų grupė“ buvo pristatyta ir Lietuvos-Japonijos verslo forume. Čia taip pat pabrėžta, jog didelis „Vičiūnų“ pranašumas – jog jau turime įdirbį bei patirties Japonijos žuvies bei jūros gėrybių rinkoje.