Apie musNaujienos

2011.09.08

"Vičiūnai" kartu su Lietuvos ūkininkais imasi naujos eksporto veiklos

Nors 2011-ji metai verslui yra nelengvi, tačiau "Vičiūnų" įmonių grupė sunkmečiu ne tik nesumažino apsukų, bet ir imasi naujos eksporto veiklos.  Kartu su Lietuvos ūkininkais pradeda visiškai naują verslą, kuris apima visą grandį: nuo Lietuvoje užauginto grūdo iki maisto produkto vartotojo visame pasaulyje. 

„Esame didžiausi Europoje krabų lazdelių ir žuvies produktų gamintojai. Per dieną visuose mūsų fabrikuose gamybai sunaudojame apie 800 tūkst. kiaušinių. Kiaušinius iki šiol perkame iš kitų tiekėjų.  Juos importuojame iš Belgijos, Olandijos, Brazilijos.  Įdiegus projektą nereikės vežti iš kitur: gamybai naudosime lietuviškus kiaušinius. Tai padės sukurti vientisą grandinę nuo žaliavos gavybos iki galutinio vartotojo, užtikrins kokybę ir padidins pagaminto maisto produkto eksportą,“   – sako  „Vičiūnų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Visvaldas Matijošaitis.

 „Vičiūnų“ įmonių grupė Telšių rajone apjungė pajėgas su keturiomis žemės ūkio kooperatinėmis bendrovėmis ir kuria didžiausią Baltijos šalyse kiaušinių perdirbimo fabriką, kuriame per dieną perdirbs 1,2 mln. kiaušinių. Anulėnų paukštyne bus auginama net 800 tūkst. vištų dedeklių. Paukščių auginimui bus sunaudota 30 tūkst. tonų lietuviškų grūdų per metus

„Vičiūnai“ kartu su ūkininkais planuoja investuoti į 28 hektarų paukštyno plotą Telšių rajone. Į šį kompleksą planuojamą investuoti iki 80 mln. litų. Verslininkai įrengs modernias vištides, pašarų gamybą ir sandėlius, kiaušinių perdirbimo ir rūšiavimo gamyklas. Jose bus naudojamos naujausios technologijos iš Italijos, Belgijos, Olandijos,  kokių Lietuvoje dar nėra.  

V. Matijošaičio teigimu,  „Vičiūnų“ įmonių grupės eksporto ir Lietuvos ūkininkų patirtis, tai seniai subrendusi klasterio idėja, kuri suteiks galimybę šiame Lietuvos regione sukurti apie 200 darbo vietų, o įdiegta moderni kiaušinių miltelių gamybos technologija leis produktą eksportuoti į tolimiausias pasaulio šalis.