Apie musNaujienos

2019.12.10

„Vičiūnų grupė“ pasitelkė naujus finansavimo šaltinius Vakarų Europoje

„Vičiūnų grupė“ pasitelkė naujus finansavimo šaltinius Vakarų Europoje

„Vičiūnų grupė“ susitarė dėl 20 mln. EUR paskolos veiklai finansuoti su Austrijos banku „Raiffeisen Bank International AG“. Tai pirmas tokio dydžio „Vičiūnų“ susitarimas Vakarų Europoje, kuriuo įgyvendinama lietuvių koncerno tvaraus finansavimo strategija diversifikuojant šaltinius. Antra didžiausia surimio produktų gamintoja pasaulyje dėl finansavimo tariasi ir su daugiau potencialių partnerių Vakaruose.

„Pastaraisiais metais verslas auga labai sparčiai: 2018 m. pardavimai viršijo 530 mln. EUR, šiais metais planuojame perkopti 600 mln. EUR ribą. Toks augimas reikalauja nemažai investicijų – į produktų kūrimą, naujas technologijas, tvarų verslą. Tam būtinas subalansuotas paskolų portfelis su konkurencingais kaštais ir diversifikuota rizika“, – sako „Vičiūnų grupės“ vadovas Šarūnas Matijošaitis.

Pasak jo, „Vičiūnai“ produkciją realizuoja jau daugiau kaip 70-yje pasaulio šalių, o sparčiausiai auga ES rinkose, kur konkuruoja su didžiaisiais Prancūzijos, Ispanijos ir kitų šalių gamintojais. Iki šiol Vakarų Europoje plėtojamo verslo dalis buvo finansuojama Lietuvos bankų, nors įmonės pajamos mūsų šalyje nesudaro net 6 proc. visų pardavimų.

„Raiffeisen Bank International AG“ atstovų teigimu, finansavimas leis „Vičiūnų grupei“ užsitikrinti apyvartinį kapitalą, reikalingą tokiam sparčiam augimui. Kartu ši paskola rodo, kad Austrijos bankas yra pasirengęs prisidėti vystant stiprų verslą.

„Mūsų bankas orientuotas į tvarius santykius su partneriais ir matome potencialą augti kartu su „Vičiūnų grupe“ savo pagrindinėse rinkose, greta finansavimo suteikdami ir kitas moderniausias bankines paslaugas“, – sako „Raiffeisen Bank International AG“ Korporatyvinės bankininkystės skyriaus vadovas Daniel Rath.

Anot Šarūno Matijošaičio, nauji finansavimo šaltiniai Vakaruose padidins veiklos efektyvumą ir pagerins įmonės konkurencingumą tenykštėse rinkose.

„Susitarimas su „Raiffeisen Bank International“ dar sykį patvirtina, kad „Vičiūnų grupė“ vertinama kaip patikimas Vakarų Europos verslas“, – komentavo Šarūnas Matijošaitis.

„Raiffeisen Bank International“ yra Austrijoje įsikūręs korporacinis ir investicijų bankas, iš viso veikiantis 14-oje Europos rinkų. Nuo 2005 m. banko akcijos listinguojamos Vienos akcijų biržoje. „Raiffeisen Bank International“ yra antras didžiausias Austrijos bankas, turintis 47 tūkst. darbuotojų ir beveik 16,4 mln. klientų, banko balanse – 148,6 mlrd. EUR, rinkos kapitalizacija siekia 6,8 mlrd. EUR.

„Vičiūnų grupė“ 20-yje šalių valdo 21 dukterinę pardavimų bei platinimo kompaniją, keturiose valstybėse gaminamą produkciją ji tiekia vartotojams į daugiau nei 70 rinkų. Konsoliduotos grupės pardavimo pajamos 2018 m. viršijo 530 mln. EUR.