Apie musNaujienos

2019.05.17

„Vičiūnų grupės“ fabrikai išlieka BRC ir IFS pirmūnų sąrašuose

„Vičiūnų grupės“ fabrikai išlieka BRC ir IFS pirmūnų sąrašuose

Prie pabaigos artėja intensyvus beveik pusę metų trukęs kasmetinių IFS ir BRC auditų „Vičiūnų grupės“ gamyklose laikotarpis. Nuo sausio pradžios iki gegužės auditorių iš viso pasaulio buvo įvertinti 7 fabrikai – VIP, BFP, BFE, PKP, PD, SB bei Taline veikiantis PKT, tuo tarpu kitą savaitę dar vienas patikrinimas numatomas OKF gamykloje.

Įvertinimų rezultatai teigiamai atspindi pastaraisiais metais grupės viduje aktyviai puoselėjamą Maisto saugos ir kokybės kultūrą. Didžioji dalis minėtų įmonių auditus įveikė aukščiausiais įmanomais balais.

Patyrusių auditorių įžvalgos skatina tobulėti

Auksiniu standartu Europoje laikomo BRC auditoriai visas tikrintas gamyklas pripažino atitinkančiomis pasaulinio lygio gamybos standartus. Keturioms iš jų suteiktas nepriekaištingas AA balas, BFE, SB ir PKP – kiek žemesnis, tačiau lygiai toks pat vertingas A balas.  

Dvejose pastarosiose bendrovėse pakartotinas BRC auditas vykdytas pačių įmonių iniciatyva. Tokiu būdu siekta ištaisyti praėjusių patikrinimų metu nustatytus netikslumus bei pakelti maisto saugos reitingą iki grupėje įprasto aukščiausio lygmens.

Pasak „Vičiūnų grupės“ maisto saugos ir kokybės vadovo Modesto Keblio, tai ne pirmas atvejis, kuomet pačios gamyklos paankstina auditus siekiant pakelti prieš tai skirtus įvertinimus. 

„Nuolatinių patikrinimų tikslas – ne tik įtikti reikliems užsienio auditoriams, bet ir išgirsti pastebėjimus apie taisytinas vietas, juos priimti ir atsižvelgti. Žmonės iš šalies, juolab tarptautinės patirties turintys profesionalai, geriau mato, kas gerai, o kur reikėtų pasitempti. Ypač jų pastabos skatina tobulėti bei vykdyti reikiamus pokyčius tas įmones, kurioms dėl didžiulių gamybos apimčių, personalo trūkumo ar panašių dalykų sekasi kiek sunkiau nei kitomis grupės bendrovėmis“, – tvirtino jis.

Apie PKP ir SB pažangą liudija ne tik pastarųjų auditų rezultatai, bet ir skambi „Vičiūnų“ pergalė „Seafood Excellence Global 2019“ apdovanojimuose. Būtent šiose gamyklose sėkmingai įdiegtos technologijos pagamino inovatyviausiu bei geriausiu mažmenos produktu pasaulyje pripažintą gaminį – „Wok“ surimio makaronus.

Gerėjantys rezultatai – bendro darbo vaisiai

Tuo tarpu vienu svarbiausių maisto industrijos sertifikatų laikomo IFS įvertinimų vidurkis visose audituotose įmonėse siekia 97 %. Tai – 2  % daugiau nei praėjusių metų vasarą. Pernai tarptautinių standartų atstovai bei klientai grupės gamyklas vidutiniškai įvertindavo 95 %. Kilstelėję skaičiai rodo neženklų, tačiau stabilų ir užtikrintą kokybės „Vičiūnų“ gamyboje augimą.

„Stabiliai gerėjanti kokybė fabrikuose yra komandinio darbo bei didžiulio kokybės vadovų indėlio rezultatas. Ypatingai prie to prisidėjo grupėje puoselėjama Maisto kokybės ir saugos kultūra, kurios dėka į procesų gerinimą įtraukiami visi darbuotojai. Matome, kaip veikia įvairūs vertės didinimo metodai, tokie kaip kokybės specialistų iš skirtingų fabrikų bendradarbiavimas ir rotacija. Šis bei kiti panašūs būdai suteikia galimybę komandai dalytis gerąja patirtimi ir gilinti esamas kompetencijas, o tai, kaip jau spėjo parodyti praktika, veda prie nestandartiškų, tačiau efektyvių sprendimų“, – gerėjančių kokybės įvertinimų priežastis aiškino grupės administravimo direktorė Ramunė Bičkauskienė.

Sveikiname kolegas iš gamybos sklandžiai įveikus auditus bei linkime sėkmės toliau vieningai stiprinant kokybės kultūrą „Vičiūnų grupėje“!