Apie musNaujienos

2019.09.05

„Vičiūnų“ plėtra Šiaurės Amerikoje: pradėjo prekybą didžiausiame pasaulio prekybos tinkle, eksportas augs dvigubai

„Vičiūnų“ plėtra Šiaurės Amerikoje: pradėjo prekybą didžiausiame pasaulio prekybos tinkle, eksportas augs dvigubai

„Vičiūnų grupės“ verslo plėtra už Amerikos žemyne vis labiau įgauna pagreitį – Lietuvos įmonė įžengė į pasaulinio prekybos giganto „Wallmart“ parduotuves Kanadoje.

Prieš daugiau nei dešimtmetį pasiūliusi pirmuosius lietuviškus gaminius Amerikos žemyne, lietuvių įmonė šią vasarą po kelerių metų derybų ir derinimų pradėjo tiekti prekes didžiausiam pasauliniam prekybos tinklui. Į „Wallmart“ keliauja lietuvių pagaminti lašiša ir upėtakiai.

Produkcijos tiekimo į Amerikos žemyną apimtis įmonė šiemet planuoja padvigubinti.

Į Kanadą keliauja produkcija iš Plungės 

„Derybos su „Wallmart“ buvo ilgos ir dalykiškos – derinome receptūras, sudėtį, produkcijos skonius, siuntėme ne vieną pavyzdį, kol radome tinkamą produkto sprendimą. Mums buvo iškelti aukščiausi „Wallmart“ korporacijos standartai, turėjome atitikti ir Šiaurės Amerikos vartotojų standartus. Po daugiau nei metus trukusių derybų lietuviška produkcija, pagaminta Plungėje, yra pasaulinio giganto lentynose. Mes sugebame patenkinti aukščiausius kokybės reikalavimus, ir tik su tokiais produktais įmanoma pateikti į pasaulinius tinklus“, - naujiena pasidalino „Vičiūnų“ įmonių grupės vadovas Šarūnas Matijošaitis.

Pasak jo, „Vičiūnų grupės“ produkcija prekiaujama beveik visuose didžiuosiuose pasaulio prekybos tinkluose. Grupės įmonės turi svarbiausius maisto saugos BRC, IFS sertifikatus.

Š.Matijošaitis atskleidė atskleidė, kad prekybos gigantai savarankiškai atlieka gamybos įmonių auditus - 90 % planuotų ir neperspėtų „Vičiūnų“ fabrikų auditų baigiasi aukščiausiais įmanomais įvertinimais.

„Dirbti pagal aukščiausius standartus mums yra ne išimtis, o kasdienybė. Šiandien esame antri didžiausi pasaulyje surimio gamintojai ir vieninteliai europiečiai didžiausių gamintojų dešimtuke. Mūsų pagrindinis strateginis tikslas - produkcijos kokybė, kuri užtikrina tokią greitą mūsų plėtrą“, - teigia Š.Matijošaitis.

Planuojama plėtra į JAV

Pasak jo, žingsnis į Šiaurės Amerikos „Wallmart“ tinklą atveria mums platesnes duris ir į JAV rinką. „Vičiūnų“ įmonių grupės vadovas papasakojo, kad prekybos apimtys į JAV taip pat didėja. Jau daugiau kaip dešimtmetį čia keliauja „Vičiūnų grupės“ produkcija - silkė, lašiša, skumbrė, surimio produktai.

Pasak „Vičiūnų grupės“ vadovo, Amerikos žemyne lietuviška kompanija laikosi pasiteisinusios verslo strategijos – įeiti į rinką su keliais pirmaisiais produktais, kuriems pasiteisinus, atveriamas kelias platesniam krepšeliui. Tokiu būdu „Vičiūnų grupė“ planuoja patekti ir į JAV „Wallmart“ tinklą: žinant tinklo reikalavimus, užsirekomendavus ir pasitikrinus, kaip produkcija mėgstama panašioje rinkoje, planuojama pateikti pasiūlymą ir dėl prekybos lietuviška produkcija JAV.

Amerikos rinkoje Vičiūnų” įmonių grupė prekiauja per savo partnerius produkcijos platintojus Los Andžele, Majamyje, Čikagoje, Niujorke. Šiuo metu vyksta derybos dėl “Vičiūnų” produkcijos tiekimo su dar keliais stambiais JAV prekybos tinklais.

Pasak Š.Matijošaičio, „Vičiūnų grupė“ jau turi patirties dirbti su didžiausiomis Amerikos žemyno valstybėmis, tačiau šiemet pradėta intensyvesnė plėtra į šį pasaulio regioną. Prekybos apimtis Amerikos žemyne „Vičiūnų grupė“ planuoja padvigubinti.