Apie musNaujienos

2021.04.23

Tvarios ateities link: perdirbtas kartonas VIP pakuotėse kasmet išsaugo tūkstančius medžių

Tvarios ateities link: perdirbtas kartonas VIP pakuotėse kasmet išsaugo tūkstančius medžių

 Lašišos produktus gaminanti įmonė „Vičiūnai ir partneriai“ jau ne vienerius metus produkciją pakuoja ant perdirbto kartono padėkliukų. Apie tai, jog šis sprendimas reikšmingai prisideda prie žiedinės ekonomikos principų ir leidžia išsaugoti tūkstančius medžių mums primena pakuočių gamybos kompanija „Starna“.

Jau antrus metus iš eilės Švedijos kapitalo įmonė detaliai apskaičiuoja VIP pakuotėse panaudoto perdirbto kartono naudą aplinkai ir įmonei skiria padėką už aplinką tausojančius verslo sprendimus. Per 2019/2020 metus VIP prisidėjo, jog būtų surinkta ir perdirbta 1400 tonų kartono ir nuo kirtimo apsaugota daugiau nei 4,4 tūkst. medžių arba 12 hektarų miško! Šis plotas net 195 tonomis sumažina CO2 kiekį aplinkoje ir 4480 žmonėms suteikia galimybę mėgautis švaresniu oru.

Aukso spalvos padėkliukai, ant kurių nugula VIP gaminama pjaustyta lašiša, pagaminti iš 92 % perdirbto kartono pluošto, kurį sudaro ne miške nukirsti medžiai, o jau panaudoti popieriniai gaminiai, virtę makulatūra. Likusius 8 % padėkliuko sudaro PET (polietilentereftalato) folija, kuri būtina fasuojant riebius produktus. Svarbu paminėti, jog panaudojus šiuos, jau iš perdirbtos medžiagos pagamintus padėkliukus, juos galima vėl rūšiuoti ir pasitelkus modernią technologiją – dar kartą perdirbti.

„Vičiūnai ir partneriai“ kasmet pagamina maždaug 20 000 tonų įvairios lašišos produkcijos, o jos pakuotei sunaudojama daugybė tonų kartono. Tokiu būdu vien padėkliukų iš perdirbto kartono naudojimas įpakavime kuria milžinišką naudą aplinkai. Šie dideli skaičiai rodo, jog maisto pramonės indėlis prisidedant prie žiedinės ekonomikos principų puoselėjimo yra itin reikšmingas.