Новости

2022.07.18

Позиція «Viciunai Group» щодо припинення ділових відносин з Росією

Позиція «Viciunai Group» щодо припинення ділових відносин з Росією

Ми підтверджуємо, що наша позиція залишається незмінною, ми засуджуємо російську агресію та продовження військових дій в Україні, та однозначно підтримуємо українських борців за свободу.

Ми вирішили вийти з бізнесу законодавчо дозволеним і найбільш раціональним шляхом – продавши бізнес іноземному чи місцевому інвестору. Щоб прискорити продаж, ми найняли міжнародну компанію професійних послуг EY (Ernst&Young) для управління
процесом продажу. В даний час Vičiūnai Group і бізнес-консультанти з продажу в Росії інтенсивно спілкуються з усіма потенційними покупцями і надають фінансову та юридичну інформацію, пов'язану з діяльністю компанії. За словами консультантів з продажу бізнесу, ймовірно процес продажу бізнесу завершиться влітку цього року.

«Після початкових переговорів стало зрозуміло, що Viciunai Group продасть іноземним інвесторам фабрику, розташовану в Калінінградській області, разом із усією структурою бізнесу та пов’язаними з нею активами», — говорить член правління Viciunai Group Д. Матіошайтіс. «Ми впевнені, що будемо одними з перших виробників, які фактично підуть з російського ринку. Не тільки серед тих, хто оголосив про свої наміри чи розпочав процес виходу, а й тих, хто фактично покинув Росію і повністю припинив з нею будь-які ділові відносини. Продажі зазвичай займають близько року, тому ми раді, що давно почали цей процес і впевнено рухаємося до його завершення».

Під час переговорів потенційні покупці висловлювали вимогу, щоб фабрика в Росії була повноцінною:
зі збереженням ланцюгів поставок сировини, робочих місць співробітників, забезпеченням виробничих процесів. Цей тип вимог є звичайною практикою при продажі виробничого бізнесу разом з обладнанням, приміщеннями, часткою ринку та, можливо, брендом.

«Після того, як кандидати на угоду подали свої вимоги, ми розуміємо, що у деяких наших конкурентів або людей, які не знайомі з детальною інформацією, можуть виникнути різні питання, пов’язані з прозорістю», — говорить Дайнюс Матіошайтіс. – «Заготівля сировини – безперервний процес. Рибна продукція залежить від сезону вилову. Якщо ми повністю припинимо постачання сировини, то після переходу фабрики в інші руки новому власнику знадобиться не менше 3-4 місяців, щоб відновити роботу фабрики. Ми розуміємо загальну делікатність ситуації, але змушені відновити постачання сировини до завершення угоди».

Наголошуємо, що поширена інформація про кошти, отримані з російського бюджету, співпрацю з підсанкційними банками та стосунки з постачальниками, які обслуговують Кремль, є неправдивою та не відповідає дійсності.

Нещодавно Viciunai Group звинуватили у винятковій співпраці з російською владою. Стверджується, що виплати надходять з російського бюджету, що не дозволяє групі покинути Росію і затримує процес виходу з цього ринку. Хочемо уточнити, що компанії
ВЕЗ Калінінграда, в тому числі Viciunai Group, керуються положеннями ВЕЗ, які регулюють створення робочих місць і сприяння бізнесу за допомогою субсидій. «Вічіунай-РУС», як і інші компанії, що працюють в Калінінградській ВЕЗ, користується цими субсидіями. Це ті умови ведення бізнесу вільної економічної зони, які забезпечують інвестиції іноземних компаній і робочі місця в Калінінградській області.

Ми також хочемо відповісти на звинувачення щодо співпраці з підсанкційними банками: ВТБ, «Альфа-банк» і «Газпромбанк».Співпраця російських компаній «Viciunai Group» із зазначеними банками почалася майже 15 років тому, коли санкцій не було. Співпраця розпочалась у звичайному режимі, на конкурентній основі, з урахуванням комерційних умов фінансування бізнесу.
За договорами зобов’язань, укладеними з цими банками, наразі здійснюються розрахунки з метою виконання фінансових зобов’язань компанії у найкоротші терміни. Нові договори з цими банками у 2022 році не укладалися.

«Viciunai Group» також звинувачують у постачанні своєї продукції на захоплені території України або деякі спеціальні об’єкти чи організації Росії, зокрема «Кремлівський буфет». Це не правда. Ми підтверджуємо, що в списку наших клієнтів немає жодного підсанкційного чи іншого скандального клієнта, а також немає постачальників згаданого «кремлівського буфету». Однак ми не контролюємо, де наші продукти розповсюджуються оптовиками або нашими клієнтами HORECA у великих містах Росії.

«Viciunai Group підтримує боротьбу України за свободу від початку війни та допомагає борцям за свободу», – каже Дайнюс Матіошайтіс.
Підприємства групи надали допомогу автомобілями та продуктами харчування. В останніх допомога надається дотепер. У Литві ми дбаємо про проживання та харчування біженців війни, надаємо їм можливість працювати.

Нагадаємо, що вся продукція, яка постачається «Viciunai Group» для торгівлі в Україні, виробляється на заводах, розташованих в Європейському Союзі.